Forum FORUM.KRYLOW.INFO Strona Główna FORUM.KRYLOW.INFO
Kryłowskie Forum Dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kalendarze TPKiO.
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.KRYLOW.INFO Strona Główna -> Ważne informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thomae
Administrator


Dołączył: 20 Paź 2005
Posty: 595
Skąd: Hrubieszów

PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roger, to że zbliżają się wybory, nie oznacza, że masz rację.
Za kadencji obecnego Pana Wójta w Kryłowie zaczęło się coś dziać. Gdy poprzednik bardziej starał się o rozwój gminnej infrastruktury, obecny Wójt widząc, że Kryłów jest kulturalną i historyczną perłą w koronie gminy, wciąż o nas pamiętał. Dzięki skoordynowanym działaniom podległego mu Gminnego Ośrodka Kultury, w Kryłowie odbywają się Pikniki Historyczne, w zeszłym roku odbyły się tu też gminne dożynki. Gmina zbudowała piękną scenę za wikarówką, pozyskała fundusze na odbudowę mostu i zbudowanie do niego dojazdu. Teraz pozyskała i przeprowadza remont "Ludowca".
Gmina również wspierała zorganizowanie w Kryłowie "Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa" na naszej zamkowej wyspie, sporządziła projekt rewitalizacji "Wilczego Uroczyska", już wykonano drogę dojazdową do źródła i figury, będą z czasem jeszcze inne prace prowadzone...
Pan Wójt interesuje się działaniami naszego Towarzystwa i jako historyk i jako głowa gminy. To, że Towarzystwo, które nie ma jak dotychczas własnych pieniędzy, wspólnie z Gminą wydała kalendarz nie jest niczym złym, lecz wprost przeciwnie - wspólnie można o wiele więcej i trzeba szukać tego, co łączy, a nie tego, co dzieli.
Poza tym nie należy wrzucać wszystkiego na barki Prezesa Żurawskiego i dać mu odetchnąć po wydaniu z własnych środków książki o naszej parafii. Na biuletyny też przecież musi wykładać własne środki... Poza tym nie zapominajmy, że Pan Henryk ma rodzinę i pracę, więc nie możemy wymagać, by jak dotychczas sam się wszystkim zajmował.
Gdy zostanie zarejestrowane nasze Towarzystwo, będziemy zbierać składki i wówczas znajdą się pieniądze na wydawnictwa i inne działania.
Jednakże nie zapominajmy, że dobra współpraca z władzami samorządowymi jest bardzo ważna, bo samo Towarzystwo niewiele by zdziałało, a wspólnie z gminą możemy więcej.
Towarzystwo nie jest związane z żadną partią polityczną, nie faworyzuje żadnego z pretendentów do wójtowskiego fotela w nowej kadencji, bo naszym zadaniem jest działanie w imieniu i na rzecz Kryłowa i Okolic, nie zaś czyjejś prywacie. Wydanie kalendarza w nakładzie 300 egzemplarzy, w większym formacie jest dla Kryłowa korzystne z pewnością. Aha, zwróć uwagę, że na kalendarzu jest "Gmina Mircze" i TPKiO, a nie "Wójt Gm. Mircze i TPKiO". Niby szczegół, ale dość istotny. Kalendarz wydała GMINA i TPKiO, a nic tego typu w gminie nie przejdzie bez zgody wójta, więc zamiast szukać dziury w całym cieszmy się, że dobrze się dzieje i współpraca się układa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
MONSUN



Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obaj macie po trochę racji, lecz moja "szala" przeważa na korzyść wypowiedzi rogera, to nie przypadek że akurat w tym roku wójt postanowił na dofinansowanie kalendarza, w poprzednich latach tez był kalendarz i także był tan sam wójt. Remont Ludowca mógł być zrobiony już w tamtym roku tak jak w innych gminach. A zrobienie "chłopom" dwóch imprez kosztem większych podatków w ciężkich czasach jak dla rolnictwa też jest nie halo.(nie wiem czy zauważyliście ale imprezy w Kryłowie zaczęły się po zwiększeniu stawki podatkowej w naszej gminie)
Mimo to cieszę się że wójt wziął się na taki gest z kalendarzem bo ja i tak nie dam sobie zamydlić oczu i mam nadzieję że takich jak ja będzie więcej i władze w gminie obejmie ktoś z kim da się normalnie porozmawiać i dojść do porozumienia.

Ps. Oczywiście ogromne poważanie dla Pana Henryka za to co robi....

_________________


Ostatnio zmieniony przez MONSUN dnia Nie Lis 01, 2009 12:35 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
henryk
Viceadministrator


Dołączył: 13 Gru 2005
Posty: 591

PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy!
Przez kilka lat działania forum dało się zauważyć, że jesteście aktywni i nie boicie się poruszać tematów "ciężkich".

Tym razem jednak według mnie nastąpiła nadinterpretacja niektórych działań.
Co do kalendarza.
Pomysł na ten temat jest tylko mój.
Nad opracowaniem graficznym pracował grafik z Lublina, któremu dostarczyłem kilkanaście zdjęć i on dobierał je tak aby kalendarz miał swój wyraz artystyczny z moją sugestią aby stworzyć na nim odpowiedni klimat.
Zarówno ja, jak i grafik uważaliśmy, że zdjęcie tak dobrane i w takim ustawieniu te warunki spełniają.
I nie ma tu ukrytych moich innych intencji.
Pierwszy projekt był wykonany tylko dla Towarzystwa.
Podczas wizytacji biskupiej w Kryłowie poprosiliśmy Pana Wójta o pomoc w dystrybucji kalendarza.
Wtedy dowiedziałem się, że Urząd Gminy może pokryć koszty druku pod warunkiem,
że będzie to także kalendarz gminny ( i nie dziwię się,że taki warunek trzeba spełnić).
Stąd jeszcze raz pojechałem do Lublina i uzupełniłem grafikę o logo Gminy Mircze.

Od polityki jestem bardzo daleko i nie mam zamiaru wpływać na jej bieg.

Co do pytania o wcześniejsze dofinansowanie kalendarzy.
Nigdy o taką pomoc nie zwracałem się do nikogo, stąd nie można mieć do nikogo pretensji o to,
że w latach ubiegłych o kalendarzu władze gminy dowiadywały się w chwili jego otrzymywania do powieszenia na ścianie.

To co pisze Roger o konsultacjach to ma rację.
Brakuje spotkań, na których takie tematy można poruszać.
Jesteśmy trochę Towarzystwem wirtualnym i tak jak pisze Maestro rejestracja i składki sytuację by unormowały.

Szkoda, że nie ma żadnej oceny artystycznej kalendarza.

Jeszcze raz podkreślam.
Nikt poza mną nie miał wpływu na tematykę kalendarza.
Pragnę nadmienić jeszcze o rozkładzie kosztów.
80% - koszty druku pokrył Urząd Gminy
20% - wyłożyłem z własnej kieszeni i na pewno nie na kampanię polityczną.
Liczy się tylko to co robimy dla Kryłowa.

W razie dalszych pytań lub wątpliwości będę odpowiadał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
roger



Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 123

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczyna potwierdzac sie moj czarny scenariusz odnosnie kalendarza

Tygodnik Zamojski podal dzisiaj info ze "Gmina Mircze wspolnie z TPKiO wydala kalendarz" a nie tak jak bylo naprawde ze TPKiO wspolnie z gmina
Tak jak juz pisalem wczesniej wszystkie zaslugi Towarzystwa beda przypisywane gminie a ta "wisienke z tortu" ktora nalezy sie w 100% Panu Henrykowi pozre wojt (osobiscie nie mam nic przeciwko osobie wojta)
Zaznacze to jeszcze raz ze to byl bardzo zly pomysl.

Musimy zorganizowac jakies spotkanie i cos dzialac aby pozyskiwac srodki na nasza dzialalnosc aby w przyszlum roku znowu tak samo nie wyszlo

A to co Maestro piszesz o inwestycjach gminy w Krylowie czyli odbudowa mostu i ludowca to tylko zasluga naszej pieknej miejscowosci ze zostala doceniona przez komisje i osoby, ktora pisala wniosek o fundusze a nie samej gminy W tej kwesti moje zdanie jest takie samoe jak odnosnie kalendarza czyli; Ktoś odwalil kawal dobrej roboty a gmina sie chwali ze to ona.

_________________
B?edy w pisowni sa celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi

http://www.ortografia.pl/index.php sprawdzcie swoje posty przed zatwierdzeniem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MONSUN



Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 326

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

henryk pytał jak wizualnie sie podoba kalenarz......?
co o nim myślicie??
Bo ja nie chcę wyjść na kogoś kto wiecznie narzeka i mimo że szata kalenderza mi sie bardzo podoba to moim zdaniem nie widac w nim Kryłowa...(ciężko przelac mi na słowa to co mam na myśli ale sie postaram i mam nadzieje że nikt mnie źle nie zrozumie), widoczne sa jakieś mury i ludze na koniach..... ale gdzie jest Kryłów?? Mały ledwie rzucający się w oczy cherb?? (okoliczna ludnosć to rozpoznaje ale myślmy szerzej..) brakuje czegoś takiego co przykuło by uwage, czegos charakterystycznego dla kryłowa.....
Mam taki skromny pomysł.....ale to najlepiej się spotkac i porozmawieć.
Ps.
...i myślę tak sobie że przydałby sie na stronie głównej taki dział: "Pomysły i.... dla Stowarzyszenia" i tak raz na rok się chociaż spotkać i je przedyskutować ....Co wy na To??

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
henryk
Viceadministrator


Dołączył: 13 Gru 2005
Posty: 591

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim za uwagi dotyczące kalendarza na 2010 rok.
Sugestie odnośnie spotkań, sponsoringu i tematyki kolejnych jak najbardziej bierzemy pod uwagę
i mam nadzieję na dyskusję podczas spotkania.

Jednocześnie pragnę zauważyć, że jest to temat kalendarzy wydawanych na przestrzeni ostatnich lat.
Kilka postów nie ma żadnego związku z tym tematem.
Co na to administrator i moderatorzy.
Według mnie od tematów nie związanych z w/w są aktualności lub hyde park.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Thomae
Administrator


Dołączył: 20 Paź 2005
Posty: 595
Skąd: Hrubieszów

PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat został podzielony. Tu zajmijmy się kwestią kalendarza, o inwestycjach gminnych można podyskutować tutaj: http://krylow.mojeforum.net/post-vp5038.html#5038
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
roger



Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 123

PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kalendarzu Starostwa sa ruiny naszego zamku
_________________
B?edy w pisowni sa celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi

http://www.ortografia.pl/index.php sprawdzcie swoje posty przed zatwierdzeniem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
glazek



Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 53

PostWysłany: Wto Sty 05, 2010 2:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to bardzo fajnie Wink
_________________
http://krylow.net.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM.KRYLOW.INFO Strona Główna -> Ważne informacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum